Mazda2, Mazda3 oraz MX-5 otrzymały najwyższe oceny w badaniach J.D. Power w Europie

23.06.2011

Klienci Mazdy należą do grupy osób najbardziej zadowolonych ze swoich samochodów w Europie. Podkreśliły to niedawno dwa badania poziomu satysfakcji klienta w roku 2011, przeprowadzone przez J.D. Power na terenie Niemiec i Wielkiej Brytanii. Około 17 tysięcy właścicieli samochodów z obydwu krajów, stanowiących kluczowe rynki dla przemysłu motoryzacyjnego, poproszono o ocenę własnego samochodu pod względem dynamiki jazdy, sterowności, niskich kosztów eksploatacji, niezawodności mechanicznej oraz jakości wykończenia wnętrza.

  • Badanie poziomu satysfakcji klientów wykazało, że respondenci z Niemiec oraz Wielkiej Brytanii ocenili trzy samochody Mazdy jako najlepsze w swoich segmentach.
  • Mazda3 zajęła pierwsze miejsce w Niemczech wśród 117 modeli.
  • Mazdę2 i Mazdę3 uznano w Niemczech najlepszymi samochodami w swoich segmentach.
  • Roadster MX-5 najlepszym samochodem sportowym w Wielkiej Brytanii — zaledwie w cztery miesiące po osiągnięciu progu 900 tysięcy wyprodukowanych egzemplarzy.
W Niemczech Mazda3 nie tylko objęła prowadzenie w ważnym segmencie samochodów kompaktowych, ale również zdobyła więcej punktów niż którykolwiek z pozostałych 117 modeli objętych badaniem. Jako złota medalistka stanęła na podium wyżej od Mercedesa Klasy A oraz Hondy Civic. Dynamiczna Mazda2 również może świętować zwycięstwo, po tym jak wygrała w segmencie małych samochodów, wyprzedzając Dacię Logan i Mini. Dzięki tym znakomitym wynikom Mazda zajęła trzecie miejsce pośród 28 marek objętych badaniem, awansując o jedno miejsce w porównaniu z rokiem ubiegłym.

 
Mazda MX-5 ponownie zwyciężyła w segmencie samochodów sportowych w Wielkiej Brytanii. Roadster Mazdy osiągnął jeszcze jeden sukces – ocena punktowa satysfakcji dla tego samochodu była wyższa niż zeszłoroczny zwycięski wynik. Mazda MX-5 z łatwością zostawiła w tyle Volkswagena Scirocco oraz luksusowe samochody sportowe, takie jak Audi TT, Mercedes-Benz CLK oraz SLK. Ocenę tę udało się uzyskać zaledwie w cztery miesiące po tym, jak dziewięćsettysięczna Mazda MX-5 opuściła linię produkcyjną w Japonii — fakt ten wymaga aktualizacji wpisu tego samochodu w Światowej księdze rekordów Guinnessa jako najlepiej sprzedającego się dwuosobowego samochodu sportowego wszechczasów. Większość egzemplarzy tego niezwykle solidnego modelu wciąż można spotkać na drogach. Mazda MX-5 zyskała popularność na wszystkich rynkach, na które została wprowadzona, i zachwyciła europejskich entuzjastów samochodów sportowych swoim pewnym prowadzeniem podczas wyścigu na lodzie MX-5 Ice Race zorganizowanego w Szwecji na początku tego roku. Ten kultowy już samochód ma swoich wielbicieli, fankluby i poświęcone mu serwisy internetowe zrzeszające entuzjastów MX-5 ze wszystkich kontynentów.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI