Skoda Yeti najlepsza wśród kompaktowych SUV-ów

07.10.2011

Skoda Yeti zwyciężyła w teście kompaktowych SUV-ów przeprowadzonym przez magazyn „Auto Świat” i uplasowała się na drugim miejscu, tuż za Audi Q5, w wielkim teście SUV-ów „Motoru”. Oba czasopisma bardzo chwalą auto za połączenie niskiej ceny, komfortu i stojącego na najwyższym poziomie bezpieczeństwa jazdy. Niezawodność Yeti z kolei doceniają niemieccy specjaliści nadzoru technicznego z GTU.


W teście "Motoru" (nr 39/2011) uczestniczyło aż 16 kompaktowych SUV-ów. Za testowanym modelem Skoda Yeti 2.0 TDI 140 KM w wersji wyposażenia Experience miejsca zajęły m.in. Kia Sportage, Nissan Qashqai+2, Mitsubishi ASX, Hyundai ix35, Ford Kuga, Toyota RAV4, Mazda CX-7 oraz Dacia Duster.

Eksperci "Motoru" zwrócili uwagę na atrakcyjny koszt zakupu i eksploatacji Yeti w porównaniu do innych samochodów tej klasy. Chwalą auto za posiadane bogate wyposażenie i niski poziom zużycia paliwa. Zdaniem redaktorów magazynu, Skoda Yeti "wyróżnia się świetnymi hamulcami i wyposażeniem z zakresu bezpieczeństwa".

Pewność i komfort w prowadzeniu, dzięki twardo zestrojonemu zawieszeniu, mocno akcentowali natomiast eksperci magazynu "Auto Świat" (nr 38 z 19 września 2011). Skoda Yeti zachwyciła ich wygodą i przestronnością wnętrza. Samochód zdystansował rywali w kwestii bezpieczeństwa, drogi hamowania a także niskich kosztów serwisowania i zebrał łącznie 478 punktów - o 49 więcej od Mitsubishi ASX i aż 64 więcej niż Suzuki Grand Vitara.

"Skoda najlepiej interpretuje temat kompaktowych SUV-ów. Czeskie auto jest przestronne, a jego wnętrze można aranżować niczym kabinę vana. Konkurenci pod tym względem nie mogą dorównać Skodzie." – czytamy w podsumowaniu "Auto Świat".

Niezawodność Yeti docenili również eksperci z niemieckiego Stowarzyszenia Nadzoru Technicznego GTU. W opublikowanym najnowszym raporcie samochodów używanych edycji 2012,  Yeti zajęła pierwsze miejsce w segmencie samochodów terenowych wyprzedzając Volvo XC60 i Subaru Forester.

Ranking GTU powstał na podstawie informacji zebranych po sprawdzeniu ponad 5 milionów pojazdów. Jak podano w raporcie, spośród ponad 240 modeli różnego typu, rekordowo mało usterek wykryto właśnie w Yeti.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI