Odnowiona Mazda 3 – niższe ceny, bogate wyposażenie

05.10.2011

Odnowiona Mazda 3, zaprezentowana podczas tegorocznego salonu samochodowego we Frankfurcie, dołącza do oferty Mazdy w Polsce. Salony sprzedaży przyjmują już zamówienia na ten model.

Obecna Mazda 3 odniosła wielki sukces, dzięki wyrazistej stylizacji, osiągom dającym radość z jazdy oraz zaawansowanym rozwiązaniom zwiększającym bezpieczeństwo. Od wprowadzenia na rynek w 2008 r. do końca czerwca 2011 r. sprzedano ok. 731 tys. szt. na świecie i 123 tys. w Europie. W Polsce do końca września br. nabywców znalazło już 2 570 egzemplarzy tego modelu.

Odnowiona wersja najpopularniejszego modelu Mazdy ma bardziej muskularny wygląd dzięki nowemu przodowi, nowemu tylnemu zderzakowi i nowym kołom o wygiętych ramionach. Wnętrze Mazdy3 stało się jeszcze przyjemniejszym miejscem do podróżowania, dzięki nowym materiałom i kolorom, poprawie ergonomii, nowemu wyposażeniu i lepszemu wyciszeniu kabiny.

Wybór oszczędnych silników o wysokich osiągach – 4 benzynowych i turbodiesla – współpracujących ze skrzyniami 6- lub 5-biegowymi albo z 5-stopniową skrzynią automatyczną został zachowany w modelu po faceliftingu.

Znacznie poprawiono także właściwości jezdne. Odnowiona Mazda3 prowadzi się płynniej i bardziej precyzyjnie reaguje na ruchy kierownicy. Składają się na to nowe usztywnienia nadwozia, amortyzatory w zawieszeniu i poprawione elektrohydrauliczne wspomaganie kierownicy (EHPAS), a także sztywniejsze koła. Nowością w Maździe3 jest wskaźnik zmiany biegu, który pomaga zaoszczędzić paliwo. Mazda3 facelift zachowuje doskonałe bezpieczeństwo bierne i czynne znane z poprzedniego modelu. Układ monitorowania tyłu pojazdu (RVM) dostępny w Maździe3 otrzymał nagrodę Euro NCAP Advanced na tegorocznym salonie samochodowym we Frankfurcie.

Ceny Mazdy3 zostały obniżone i zaczynają się obecnie już od 63 900 zł brutto.

Szczegóły wyposażenia, ceny oraz dane techniczne odnowionej Mazdy3:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI