Wszystkie modele GreenLine II generacji są już dostępne

15.04.2011

Do gamy proekologicznych modeli marki Skoda w wersji GreenLine II generacji, Fabii i Roomstera, dołączają nowe ekologiczne samochody:  Octavia, Yeti i Superb. Pełne portfolio modeli Skody jest już dostępne w sprzedaży.


Modele GreenLine II generacji różnią się od tych wprowadzonych na rynek we wrześniu 2008 roku rozwiązaniami, które powodują, że spalanie i emisja C02 jest jeszcze niższa. Zastosowano w nich m. in. system Start&Stop, który automatycznie wstrzymuje pracę silnika, gdy nie jest ona konieczna (np. podczas zatrzymania samochodu na czerwonym świetle). Kolejnym rozwiązaniem jest system rekuperacji, który umożliwia odzyskiwanie energii w samochodzie poprzez przekształcenie energii kinetycznej w elektryczną, możliwą do ponownego wykorzystania.

Wszystkie nowe modele (Octavia, Yeti i Superb) są wyposażone w jednostkę 1.6 TDI CR DPF 105 KM.

Octavia GreenLine II generacji jest dostępna jako limuzyna (w jednej wersji wyposażenia) lub kombi (w trzech wersjach: Classic, Ambiente i Elegance). Można ją nabyć już od 79 900 zł.

Model Yeti GreenLine występuje również w 3 wersjach wyposażenia: Active, Ambition i Experience i można go kupić już od 79 800 zł.

Natomiast pochodzący z ekologicznej linii Superb, dostępny w wersjach: Comfort, Ambition i Elegance (zarówno dla wersji nadwoziowej sedan jak i combi), jest dostępny już od 88 500 zł.

Od II połowy 2010 roku są dostępne na rynku Fabia GreenLine II oraz Roomster GreenLine II. Można je kupić już za 55 700 zł (Fabia) i 66 700 zł (Roomster).

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI