Nowy kompaktowy SUV w gamie Mazdy: Mazda CX-5

19.04.2011

Pierwszy model nowej generacji w gamie Mazdy, w którym połączono TECHNOLOGIE SKYACTIV z motywem projektowym KODO.

Mazda Motor Corporation poinformowała dziś, że najnowszym samochodem sportowo-użytkowym marki będzie Mazda CX-5. Jest to model produkcyjny opracowany na bazie samochodu koncepcyjnego Mazda MINAGI, który zadebiutował podczas Salonu Samochodowego w Genewie w marcu tego roku i zostanie zaprezentowany podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku, który rozpocznie się 20 kwietnia 2011 r.
CX-5 będzie pierwszym modelem produkcyjnym, w którym zastosowano nowy motyw projektowy - „KODO - Dusza Ruchu” - po raz pierwszy pokazany w samochodzie koncepcyjnym MAZDA SHINARI, a także nowe, przełomowe rozwiązania technologiczne SKYACTIV, do których należą silniki nowej generacji, skrzynie biegów, karoserie i podwozia. CX-5 dołączy do globalnej oferty Mazdy w 2012 r.

Litery „CX” w nazwie CX-5 oznaczają linię samochodów sportowo-użytkowych typu crossover SUV produkowanych przez Mazdę, do której należą także Mazda CX-7 oraz Mazda CX-9. CX-5 będzie modelem kompaktowym tej serii.
Międzynarodowy debiut Mazdy CX-5 nastąpi podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie , który odbędzie się w Niemczech we wrześniu tego roku.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI