Škoda Motorsport gotowa na kolejny sukces w Rajdzie Wysp Kanaryjskich

07.04.2011

Obie drużyny fabryczne Škody Motorsport pojawią się na drugiej eliminacji IRC, która zostanie rozegrana w dniach 14-16 kwietnia, na Wyspach Kanaryjskich. W ubiegłorocznym Rajdzie Wysp Kanaryjskich Škoda zajęła trzy pierwsze miejsca.

Zarówno Juho Hänninen, jak i Jan Kopecký, kierowcy fabryczni Škoda Motorsport, są bardzo zmotywowani. Kopecký powiedział: “Nie mogę się doczekać tego rajdu, to właśnie na Wyspach Kanaryjskich świętowaliśmy zwycięstwo w ubiegłym roku. Wiem, że rywalizacja w tym roku będzie jeszcze bardziej zacięta, ale nasze ambicje sięgają bardzo wysoko. Na pewno pojawi się mnóstwo znakomitych kierowców, ale to właśnie dzięki nim ten rajd i całe mistrzostwa IRC są tak ekscytujące”.

Juho Hänninen, obecnie „panujący” mistrz IRC oraz zdobywca drugiego miejsca podczas ubiegłorocznego Rajdu Wysp Kanaryjskich, dodał: “Moja ubiegłoroczna pozycja to był fantastyczny wynik. Na pewno od tamtego czasu zrobiłem duży postęp, jeśli chodzi o jazdę po asfalcie. Czuję się coraz pewniej na tej nawierzchni, i choć w tym roku głównie będę koncentrował się na S-WRC, Rajd Wysp Kanaryjskich jest dla mnie miłym dodatkiem i doskonałą okazją do tego, by doskonalić swoje umiejętności.”

Podczas Rajdu Wysp Kanaryjskich fani zobaczą również dwie Fabie Super 2000. Poprowadzą je drużyny importerów: Andreas Mikkelsen/Ola Floene (Škoda UK Motorsport) i Freddy Loix/Frédéric Miclotte (BFO Škoda).

Rajd składać się będzie z 12 etapów (190 kilometrów). Odnowiona, asfaltowa trasa powiedzie przez pagórkowaty teren, co będzie doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności technicznych kierowców.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI