Škoda Motorsport w Międzynarodowych Rajdowych Mistrzostwach Czech

01.04.2011

Škoda Motorsport (drużyna fabryczna) zamierza wziąć udział w kilku eliminacjach wchodzących w skład tegorocznych Międzynarodowych Rajdowych Mistrzostw Czech. Drużynę reprezentować będzie jedna z fabrycznych załóg, Jan Kopecký i Petr Starý.

Duet będzie można zobaczyć już podczas Wallachia Rally (impreza otwierająca Międzynarodowe Mistrzostwa Czech), który rozegrany zostanie w ostatni weekend marca. Startując fabryczną Fabią Super 2000 w specjalnej stylistyce retro, Škoda uczci swe historyczne osiągnięcia podczas Rajdu Monte Carlo oraz swą 110-letnią obecność w motorsporcie.

Jan Kopecký ma ogromne doświadczenie w rywalizacji w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech: w 2004 roku, prowadząc Fabię WRC zdobył tytuł Mistrza. Oprócz tego, wziął udział w licznych rajdach rozgrywanych w Czechach. Jednak w ostatnich latach, ze względu na to, że skoncentrował się na IRC, a także na włoskich mistrzostwach C.I.R., częstotliwość jego występów w Czechach zmalała. Jan Kopecký, jako członek drużyny Škoda Motorsport dwa minione lata z rzędu zajmował drugie miejsce w IRC, eliminacje tej serii pozostaną więc głównymi punktami w jego kalendarzu imprez na 2011 rok.

Design samochodu, jaki Kopecky poprowadzi podczas Wallachia Rally, nawiązuje do legendarnej Škody 130 RS, jednego z najbardziej udanych modeli rywalizujących w kategorii "Poniżej 1300 cm³". To samochód, dzięki któremu Škoda osiągnęła bardzo wiele, łącznie ze zwycięstwem i zajęciem drugiego miejsca w Rajdzie Monte Carlo rozegranym w 1977 roku.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI