Hänninen triumfuje w Rajdzie Akropolu!

24.06.2011

Hänninen, po doskonałej jeździe i zwycięstwie w rajdzie Grecji, zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej SWRC. To pierwsza wygrana zespołu Red Bull Škoda w tym sezonie.

Legendarny Rajd Akropolu był wymarzoną okazją, by powalczyć o zwycięstwo. Zespół Red Bull Škoda spełnił przedstartowe obietnice i wygrał tą jedną z najtrudniejszych imprez w kalendarzu rajdowym SWRC.
Hänninen od początku był w Grecji faworytem. Wyjątkowa koncentracja, a także problemy techniczne niektórych rywali, pozwoliły mu podyktować wysokie tempo rajdu.

Kierowca nie ustrzegł się jednak problemów – drobnych usterek na pierwszym oesie i otarć o skały na drugim. Do szóstego odcinka był drugi, utrzymując niewielki dystans do Otta Tänaka, jadącego Fordem Fiesta S2000. Gdy ten zakończył udział w rajdzie na siódmym oesie, Hänninen objął prowadzenie i stopniowo zwiększał swoją przewagę, która na mecie wyniosła prawie 5 minut do drugiego w klasyfikacji Bernarda Sousa w Fordzie Fiesta S2000.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zapewniło Hänninenowi prowadzenie w klasyfikacji generalnej SWRC: "To był wspaniały weekend dla mnie oraz Mikko i rzeczywiście najtrudniejszy Rajd Akropolu w historii. Dlatego chciałbym podziękować całemu zespołowi za wsparcie. W planach mamy teraz rajd w Finlandii, moim rodzinnym kraju. Cieszę się, że będę mógł wystąpić tam jako lider klasyfikacji".

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI