Fantastyczne zwycięstwo Hänninena w Rajdzie Jałty

08.06.2011

Obecny mistrz IRC odniósł w tym roku już drugie zwycięstwo. Kopecký zakończył Rajd Jałty na trzeciej pozycji. Dzięki temu, w ogólnej klasyfikacji IRC, po 4 rajdach, Hänninen i Kopecký zajmują dwa pierwsze miejsca, a Škoda prowadzi w kategorii producentów.

Juho Hänninen z zespołu fabrycznego Škoda Motorsport kolejny raz dał popis swoich wyjątkowych umiejętności rajdowych. Mimo 11. pozycji po pierwszym dniu rajdu, szybki i bezbłędny przejazd następnych odcinków zapewnił mu zwycięstwo i pozwolił uzyskać pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Ponadto, Jan Kopecký przyjechał jako trzeci, co dało mu drugie miejsce w klasyfikacji generalnej IRC, tuż za Hänninenem. Sobotni pościg przyniósł także czwarte miejsce Andreasowi Mikkelsenowi z zespołu Škoda UK Motorsport.

Rajd nie rozpoczął się zbyt dobrze dla kierowców Škoda Motorsport. Dwa pierwsze oesy przyniosły Kopeckiemu 7. i Hänninenowi 11. miejsce (miała na to wpływ 10-sekundowa kara za falstart przed drugim odcinkiem pierwszego dnia rajdu). W sobotę (łącznie sześć odcinków, 117 km) Hänninen po zaciętej walce z Bryanem Bouffier, jadącym Peugeotem, zwyciężył, wyprzedzając rywala o 11,7 sekundy.

Jan Kopecký pod koniec drugiego dnia rajdu miał niewielki problem ze wspomaganiem układu kierowniczego, ale mimo to udało mu się zająć trzecią pozycję, pokonując Mikkelsena jadącego w Fabii Super 2000.

Komentując i podsumowując rajd Jałty, szef Škoda Motorsport, Michal Hrabánek powiedział: "Chciałbym podziękować obu naszym załogom i całemu zespołowi. Początki były trudne, dlatego końcowy wynik jest dużym osiągnięciem."

Zespół Škoda Motorsport zamierza teraz rozpocząć przygotowania do kolejnych rajdów. Podczas gdy Jan Kopecký i Petr Starý będą uczestniczyć w Hustopeče Rally, Mistrzostwach Czech w najbliższy weekend, Juho Hänninen zamierza kontynuować swoją misję SWRC w rajdzie Akropolu (17 – 19 czerwca).

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI