Mazda wzywa do serwisów niektóre Mazdy3 poprzedniej generacji w Europie

17.06.2011

Mazda Motor Europe wzywa do serwisów niektóre egzemplarze Mazdy3 i Mazdy3 MPS poprzedniej generacji z powodu możliwości wystąpienia problemów z wycieraczkami przedniej szyby. Prewencyjna akcja serwisowa obejmuje w Europie 91 588 samochodów, które zostały wyprodukowane w okresie od 7 stycznia 2008 r. do 22 grudnia 2008 r.
  • Prewencyjna akcja serwisowa dotyczy samochodów Mazda3 wyprodukowanych w 2008 roku
  • Akcja ma na celu zapewnienie jakości i niezawodności pojazdów
Mazda Motor Corporation stale monitoruje jakość swoich pojazdów zarówno w procesie produkcji, jak i podczas użytkowania. Pierwsze informacje o usterce przedniej wycieraczki w modelu Mazdy3 w USA, które dotarły do siedziby firmy w Hiroszimie, mówiły o warstwie tlenku na złączu przewodu masowego w silniku wycieraczki, która powodowała przerwanie połączenia. Odkryto, że przyłącze masy mogło zostać uszkodzone podczas montażu silnika wycieraczki - już dokonano niezbędnych zmian w linii produkcyjnej części.

Jak dotąd pojawiło się bardzo niewiele podobnych zgłoszeń, lecz mimo to Mazda postanowiła wystosować niniejsze wezwanie do serwisów, aby utrzymać wysoką jakość swoich pojazdów i zadowolenie klientów. Europejscy właściciele samochodów objętych akcją zostaną poinformowani pisemnie w połowie lipca i poproszeni o zgłoszenie się do autoryzowanego dealera. Naprawa usterki jest bezpłatna i polega na zamontowaniu przewodu masowego w silniku przedniej wycieraczki we wszystkich pojazdach, których dotyczy wezwanie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI