Zdobywaj prawo jazdy ze Škodą

31.05.2011

W ramach projektu L-driving Szkoła Auto, zakończył się właśnie kolejny kurs nauki jazdy kategorii B dla osób niepełnosprawnych.

Przystąpiło do niego 9 kursantów z dysfunkcjami kończyn górnych i dolnych, dwóch kursantów poruszających się na wózkach inwalidzkich. W zajęciach uczestniczyła również jedna osoba niesłysząca. W tym przypadku, podczas egzaminu państwowego będzie dodatkowo obecny tłumacz języka migowego.

Jest to już szósta edycja kursu, który odbywa się w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Wielspin” w Wągrowcu, gdzie na czas szkolenia również zakwaterowano kursantów.
Do szkolenia praktycznego z nauki jazdy „L-driving” wykorzystywane są trzy Škody Fabia, dostosowane do dysfunkcji każdego z kursantów.

Praktyczna nauka jazdy dla osób niepełnosprawnych odbywa się na terenie Wągrowca i Poznania. Cały kurs obejmuje 30 godzin teorii oraz minimum 30 godzin praktyki dla każdego kursanta.
Egzamin państwowy teoretyczno-praktyczny przewidziany jest na 16 czerwca 2011, w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Poznaniu.

L-Driving to specjalny program Szkoły Auto, który umożliwia zdobycie prawa jazdy kategorii B osobom niepełnosprawnym. Dodatkowo umożliwia on wypracowywanie nawyków, które będą pomocne przy pokonywaniu fizycznych słabości każdego z kursantów.

Romuald Schmidt – Prezes Sportowego Stowarzyszenia START w Poznaniu powiedział: "Kolejny kurs prawa jazdy zrealizowaliśmy wspólnie ze Szkołą – Auto w ramach dużego projektu wspieranego przez PFRON: "Aktywny Start - Aktywne Życie". W kursie mogą uczestniczyć osoby z niesprawnością narządu ruchu, pod warunkiem posiadania pozytywnej opinii lekarza. Dodam tylko, że już jesienią rusza kolejna sesja. Całkowity koszt szkolenia wraz z zakwaterowaniem oraz szkoleniem wynosi 650 zł.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI