Busem przez Świat ? – Niesamowita wyprawa grupy studentów

05.05.2011

Zdobyli już 10 000 fanów na Facebooku a ich bloga obejrzało prawie 200000 unikalnych użytkowników.

Projekt “Busem przez Świat” powstał w grudniu 2009 roku w głowach piątki studentów ze Świdnicy. Głównym celem było zwiedzenie świata podróżując z niewielkim budżetem. Zwiedzić jak najwięcej, zobaczyć liczne państwa, ale bez tysięcy złotych na 5-cio gwiazdkowe hotele, przeloty 1-sza klasą i luksusowe baseny. Pomysłem było kupienie starego busa “ogórka” za grosze , odrestaurowanie go i przerobienie na campera, zebranie ekipy i ruszenie w extremalną podróż. Kupili dwudziestoletniego ogórka za 2000zł, a następnie w kilka miesięcy przerobili go na kolorowego kampera, pracując w tym czasie dorywczo i odkładając pieniądze na paliwo.

„Podróż po świecie zaczęliśmy od Europy jako pierwszy cel ustanawiając Gibraltar. W miesiąc przejechaliśmy ponad 8000km i odwiedziliśmy 12 państw: Polska-Czechy-Austria-Liechtenstain-Szwajcaria-Włochy-Monaco-Francja-Hiszpania-Gibraltar-Portugalia-Francja-Niemcy. W Szwajcarii zepsuła nam się skrzynia biegów, w Barcelonie ktoś ukradł z busa wszystkie nasze torby a w Gibraltarze aresztowała nas policja. Byliśmy na alei gwiazd w Cannes, braliśmy udział w corridzie, widzieliśmy małpy na Gibraltarze, nurkowaliśmy w Oceanie Atlantyckim oraz zobaczyliśmy dziesiątki innych miejsc. Spaliśmy na plażach, na dziko pod namiotem lub w busie, jedliśmy konserwy zabrane z Polski”.

Podczas tegorocznych wypraw ich bus będzie wyposażony w system monitoringu pojazdów - Automonitoring GPS firmy CMA.
Dzięki niemu na stronie www.busemprzezswiat.pl każdy z odwiedzających bloga, będzie miał możliwość w czasie rzeczywistym podglądać na aktywnej mapie, miejsce w którym obecnie znajduje się bus.

Terminy najbliższych wypraw:
  • Busem dookoła Polski - 1-21 lipiec 2011
  • Busem na Wschód - 1 sierpień - 30 wrzesień 2011

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI