Mazda podsumowuje trzeci, udany rok współpracy ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce

20.05.2011

Minął trzeci rok współpracy Mazdy ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce. Sześć krajowych przedstawicielstw Mazdy - Austria, Mazda BELUX, Chorwacja, Czechy, Niemcy i Węgry - wsparło stowarzyszenie po raz kolejny, zaś hiszpański oddział Mazdy włączył się do akcji po raz pierwszy. Każdy kraj przyjął inny sposób działania, jednak wszędzie aktywnie zachęcano pracowników do angażowania się w akcję w ramach wolontariatu.Tego rodzaju wsparcie okazało się doskonałym uzupełnieniem dofinansowania przekazanego przez Mazdę, nie tylko w zeszłym roku, ale także w latach poprzednich.

„Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce zmienia świat na lepsze - powiedział Jeff Guyton, prezes i dyrektor naczelny Mazda Motor Europe. - Od ponad 60 lat wspiera rodziny i pomaga potrzebującym dzieciom znaleźć dom i odebrać wykształcenie w ich własnej kulturze i religii. Właśnie dlatego jest to tak szczególna organizacja. To zaszczyt móc pomagać im przez trzy lata z rzędu, a także współpracować z innymi pracownikami Mazdy, którzy od lat poświęcają swój czas tej sprawie”.

W Austrii, gdzie Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce zostało założone, Mazda ponownie pomogła Domowi Barbacus, wspomaganej przez terapeutów grupie mieszkającej w wiosce SOS w Moosburgu. Mazda BELUX (Belgia, Holandia, Luksemburg) przekazała fundusze, dzięki którym możliwe było wysłanie dzieci z wiosek SOS na wakacje z ich matkami lub na obozy SOS czy obozy sportowe. Wyjazdy te sprawdziły się już wcześniej jako wielka atrakcja dla dzieci, dlatego Mazda wsparła w ten sposób wszystkie wioski SOS w Belgii. Kontynuując swą współpracę z organizacją, Mazda Chorwacja przekazała Stowarzyszeniu Wiosek SOS Mazdę5. Samochód zapewnia codzienny transport dzieciom z dwóch wiosek SOS w Chorwacji.Mazda w Czechach przekazała na rzecz organizacji część dochodu ze sprzedaży każdego egzemplarza Mazdy2. Współpracę ze stowarzyszeniem uświetniło kilka wydarzeń, m. in. „adoptowanie” na jeden dzień przez pracowników Mazdy dzieci SOS, którym pokazano, jak wygląda praca w firmie. Dwoje nastolatków zostało także zaproszonych do redakcji jednego z czeskich magazynów, gdzie mieli okazję napisać artykuł.

Niemiecki oddział Mazdy udzielił wsparcia centrum szkoleniowemu w Wiosce Dziecięcej SOS w Norymberdze, fundując specjalistyczny sprzęt techniczny oraz opłacając pełne szkolenie dla jednego praktykanta. Środki finansowe pochodziły również z loterii biletów na zorganizowane pod koniec roku bicie światowego rekordu podczas zlotu Mazdy MX-5 w Essen. Dodatkowo, dla dzieci z wiosek SOS zorganizowano spotkanie ze słynnym szefem kuchni występującym w niemieckiej telewizji, które odbyło się w grudniu w Hamburgu. Mazda Węgry ufundowała dzieciom SOS zajęcia rekreacyjne oraz pokryła koszty przejazdu dzieci do ich biologicznych rodziców. Węgierscy pracownicy Mazdy brali również udział w pracach renowacyjnych na placu zabaw w Wiosce Dziecięcej SOS w Köszeg.

Liczba krajów, w których oddziały Mazdy współpracują ze stowarzyszeniem, wzrosła w zeszłym roku do siedmiu dzięki przyłączeniu się do akcji Mazdy w Hiszpanii. Przekazano fundusze na rzecz kampanii „Zbierz milion całusów”, której celem było zorganizowanie pomocy dla 20 tysięcy dzieci z Hiszpanii, Ameryki Południowej i Afryki czekających na miejsce w Wioskach Dziecięcych SOS w swoich krajach. Mazda przekazała także na użytek organizacji dwie Mazdy5, które ułatwią transport dzieci do miejscowej Wioski SOS w San Lorenzo de El Escorial niedaleko Madrytu.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI