Wyprawa American Dream Trip 2012

21.02.2012

Piątka wrocławskich studentów 2 lata temu pomimo braku pieniędzy postanowiła spełnić swoje marzenia – kupili starego busa za 2000 zł, pomalowali go w kolorowe barwy i wyruszyli w nieznane – w kierunku Portugalii.


Udało im się przejechać kawał świata – odwiedzili już 28 państw. Po drodze przeżyli dziesiątki przygód, stracili wszystkie bagaże w Barcelonie, uciekali przez bykiem i niedźwiedziem, balowali z pastorem w szwajcarskich Alpach, przejechali Ukrainę śladami Mickiewicza, odwiedzili Drakulę w Transylwanii i dotarli aż do Stambułu. Ich przygody spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem internautów – ich fanpage ma ponad 13 tys. fanów, bloga odwiedziło ponad milion osób, powstała nawet książka z ich przygodami, byli w największych polskich telewizjach. W Polsce zaczęły powstawać kolejne projekty zainspirowane ich wyprawami – dziesiątki młodych ludzi starymi autami wyruszają w świat.

Projekt Busem Przez Świat zakłada objechanie całego świata starym ogórkiem. W tym roku studenci wyruszają w kolejny etap – przez Amerykę Północną – wyprawa American Dream Trip 2012. W 3 miesiące kolorowy bus przejedzie przez Kanadę, USA i Meksyk – w sumie ponad 20 tys. km.

W ramach wyprawy American Dream Trip 2012 zostanie zrealizowany film “Jakie jest Twoje marzenie?” - ekipa Busem Przez Świat pokaże Amerykę okiem młodych Polaków i realizując własną wyprawę marzeń starym autem, będą pytać napotkanych ludzi – niezależnie od ich wieku i statusu – o ich marzenia.

Jak zwykle na blogu będzie można online śledzić położenie Busa na mapie, codziennie będą się pojawiać relację i zdjęcia, a co kilka dni filmy.

Poprzednimi wyprawami pokazali, że potrafią realizować swoje marzenia i nie poddają się – busem z 1989 roku, za 2 tys. zł przejechali 30 tys. km i pomimo niejednej awarii skrzyni biegów, kilku napraw auta i kradzieży wszystkich bagaży i dokumentów, zawsze docierali do celu.

Przygotowania do wyprawy oraz relacje można śledzić na ich blogu www.busemprzezswiat.pl i na fanpage www.facebook.com/BusemPrzezSwiat

Można też wesprzeć wyprawę zamawiając pocztówkę z Ameryki na ich blogu i tym samym fundując litr paliwa na wyprawę.

Dalej można też zostać sponsorem wyprawy American Dream Trip 2012 i otrzymać reklamę:

Zapraszamy firmy i osoby indywidualne do wykupienia reklamy na busie i wsparcia wyprawy do Ameryki – koszty paliwa, sprzęt itp.

Sponsorom możemy zaoferować reklamę wśród naszych widzów – są to ludzie młodzi, aktywni, głównie w wieku od 15 do 30 lat z całej Polski ale także z zagranicy (stronę odwiedzili widzowie z ponad 50 państw).
Korzyści dla sponsora

Logo sponsora zostanie umieszczone na samochodzie i przejedzie z nami przez całą trasę, umieścimy je także na stronie internetowej, na wideoblogu, na Facebooku a także na wszystkich materiałach promujących wyprawę – plakatach, filmach itp.


•logo sponsora na busie. Każde 2zł wsparcia to 1cm2 reklamy na busie. W przypadku sponsora generalnego większa przestrzeń reklamowa na aucie (pokrycie całego bagażnika [przód - 25cm*95cm, tył - 25cm*95cm, prawy bok - 25cm*270cm, lewy bok - 25cm*270cm], reklamy na drzwiach bocznych i na pokrowcu koła zapasowego).

•odzież z logo sponsora i logo wyprawy dla całej ekipy – koszulki i bluzy

•logo sponsora na wszystkich filmach realizowanych podczas wyprawy

•film z całej wyprawy zrealizowany po powrocie – nazwa sponsora w nazwie filmu oraz logo w rogu filmu przez cały czas trwania filmu

•pokazy i prelekcje – zdjęcia i relacja z wyprawy będzie pokazywana w trakcie organizowanych spotkań z podróżnikami. Podczas prelekcji zostaną wywieszone plakaty wyprawy z logami sponsorów.

•publikacja logotypu sponsora na oficjalnej stronie internetowej wyprawy w zakładce partnerzy,

•każdy sponsor otrzyma wpis na naszej stronie www z informacją o przystąpieniu do patronatu/sponsoringu wyprawy i opisem prowadzonej działalności

•możliwość wykorzystania wybranych przez sponsora zdjęć i filmów do celów własnych

•wzmocnienie wizerunku sponsora jako wspierającego wyczyn, mający wymiar nie tylko podróżniczy, ale i społeczny

•możliwość przetestowania sprzętu dostarczonego przez sponsora w trudnych warunkach oraz dostarczenie opisów i uwag

Jesteśmy otwarci na propozycje innych form współpracy. Zainteresowanych prosimy o kontakt.


NAZWA WYPRAWY:

AMERICAN DREAM TRIP 2012

TERMIN WYPRAWY


1 lipca – 30 września 2012 ( 3 miesiące)

TRASA


20 tys km dookoła Ameryki Północnej – Kanada, USA i Meksyk.


Kontakt do ekipy

Karol Lewandowski, tel. 660676965

organizator projektu

Busem Przez Światbadź na bieżąco – zapisz się do subskrypcji http://www.busemprzezswiat.pl/o-projekcie/subskrypcja-badz-na-biezaco/

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI