Nowa Kia cee'd

15.02.2012

Kia zaprezentowała kolejne profesjonalne zdjęcia swojego nowego kompaktu. W styczniu prezentowaliśmy pierwsze oficjalnie zdjęcia Kia cee'd drugiej generacji. Dziś po raz pierwszy zostały zaprezentowane również zdjęcia wnętrza.
Możemy zobaczyć, że deska rozdzielcza i kabina nowego cee'da została zaprojektowana zupełnie od nowa. Wskaźniki na panelu środkowym zostały wyraźnie skierowane w stronę kierowcy. Umieszczono na nim duży dotykowy panel nawigacji, obsługę nawiewów i klimatyzacji. Wszystko zostało zaprojektowane bardziej ergonomicznie i wykorzystano materiały lepszej jakości, przez co wnętrze cee'da nabrało bardziej prestiżowego charakteru.

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to już wcześniej przedstawialiśmy pierwsze zdjęcia. W porównaniu do obecnego modelu nowa Kia cee’d jest dłuższa, szersza i niższa przy niezmienionym rozstawie osi. Nadwozie najnowszego modelu jest bardziej dynamiczne od poprzednika. Z przodu uwagę zwracają przetłoczenia na przedniej masce, najnowszy grill Kia tzw. "tiger nose", chromowana ramka wlotu oraz nowe reflektory z LED-owymi światłami do jazdy dziennej. Wokół okien bocznych zastosowano również chromowane listwy a z tyłu umieszczono spojler, który nadaje sylwetce auta bardziej sportowy i zadziorny charakter.

Nowa Kia zadebiutuje podczas zbliżających się targów w Genewie, a do polskich salonów trafi w czerwcu 2012, najpierw będzie ją można nabyć w wersji hatchback a we wrześniu dołączy do niej wersja kombi.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI