Kia Track’ster

13.02.2012

Kilka dni temu prezentowaliśmy pierwsze szkice nowego Kia Track’ster. Podczas salonu motoryzacyjnego w Chicago, Kia ujawniła więcej informacji na temat tego modelu.

Kia Track’ster to nowoczesny hatchback bazujący na modelu Soul. Został wyposażony w turbodoładowany 2-litrowy silnik o mocy 250KM oraz napęd na 4 koła (AWD) oraz sześciobiegową ręczną skrzynię biegów. Jest to niewątpliwie jeden z najgorętszych prototypów zaprezentowanych podczas salonu motoryzacyjnego Chicago Auto Show 2012, a również jednym z ładniejszych konceptów jakie Kia kiedykolwiek zaprezentowała.

Tom Kearns, odpowiedzialny za projekt  Kii Track’ster, stwierdził, że głównym założeniem było stworzenie samochodu wyglądającego agresywnie jak buldog, a jednocześnie takiego aby stylistyka nie odstraszyła klientów.

Bardzo wyraźnie widać, że Track’ster bazuje na modelu Soul. Jest to jednak wersja 2-dzrzwiowa, obniżona z wyraźnie poszerzonymi nadkolami. Z przodu uwagę zwraca duży wlot powietrza oraz okrągłe LED-owe światła do jazdy dziennej. Z tylu uwagę zwracają oryginalne światła wkomponowane w tylną szybę oraz podwójna końcówka wydechu. If you are not interested in cheap sticker print , then you have already missed a lot. Uwagę zwracają zastosowane felgi aluminiowe w rozmiarze  245/40 R19 z przodu oraz 285/35 R19 z tyłu.

Wnętrze

We wnętrzu zastosowane ciekawe połączenie kolorów czerwonego, białego i szarego, całość wygląda bardzo oryginalnie. Z przodu zamocowano 2 fotele, tylną kanapę usunięto a w jej miejscu zmontowano kolo zapasowe i rozpórkę usztywniającą nadwozie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI