Skoda druga w Rajdzie San Remo

26.09.2011

Chwile zapierające dech w piersiach i niespodziewany zwrot akcji - dziewiąta eliminacja tegorocznych mistrzostw IRC była niezwykle emocjonującym spektaklem, kiedy o wygranej lub przegranej decydowały dziesiętne sekundy.

Po pasjonującym finiszu, Andreas Mikkelsen przegrał z Neuvillem prowadzącym Peugeota jedynie o 1,5 sekundy. Freddy Loix miał prawdziwego pecha – mimo, że przez dłuższy czas prowadził w rajdzie, zaledwie dwa odcinki przed metą miał wypadek, po którym musiał wycofać się z rywalizacji. Jan Kopecký ze ŠKODA Motorsport do mety przybył na czwartej pozycji, jednak w dalszym ciągu jest na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej mistrzostw IRC.

Słońce, niemal bezchmurne niebo i temperatura około 28 stopni Celsjusza – pogoda w San Remo nie zawiodła. Jednym z najciekawszych punktów składającego się z 13 odcinków (łącznie 226 kilometrów) rajdu był najdłuższy, 44-kilometrowy odcinek rozgrywany w piątkową noc.

Szef Skoda Motorsport, Michal Hrabánek powiedział:
"San Remo to trudny rajd. Byliśmy bardzo blisko zwycięstwa. Ostatnie eliminacje mistrzostw IRC pokazują, że walka staje się coraz bardziej zacięta – jestem pewien, że zapewniają ogromną dawkę sportowej adrenaliny zarówno kierowcom, jak i fanom. Teraz rozpoczynamy nasze przygotowania do Rajdu Szkocji, który już za dwa tygodnie. Wezmą w nim udział nasze obie drużyny fabryczne, czyli duet Kopecký i Starý oraz Hänninen i Markkula."

Klasyfikacja generalna mistrzostw IRC po Rajdzie San Remo:

1. Kopecký (ŠKODA) 128 pkt
2. Neuville (Peugeot) 103 pkt
3. Loix (ŠKODA) 103 pkt
4. Hänninen (ŠKODA) 98 pkt

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI