MissionL - koncept nowego kompaktowego modelu Skody

13.09.2011

Na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie (15 - 25 września 2011), odbędzie się światowa premiera koncepcyjnego designu, nazwanego MissionL. Samochód koncepcyjny ma wygląd zbliżony do finalnej wersji produkcyjnej i odsłania stylistykę najnowszego samochodu czeskiej marki, który w Europie pojawi się już w przyszłym roku.

Nowy, pięciodrzwiowy samochód pojawi się na rynku europejskim, rosyjskim i na rynkach azjatyckich. Ten kompaktowy liftback w każdym regionie będzie się nieznacznie różnił, dopasowując się do wymagań i specyfiki poszczególnych rynków. Ten zabieg ma zbliżyć markę Skoda do realizacji zakładanego celu, zawartego w strategii wzrostu 2018.

"Ta premiera rozpoczyna kilkuletnią, modelową ofensywę Skody", powiedział prezes zarządu Skody, prof. dr h.c. Winfried Vahland. "Ten nowy kompaktowy model i następne, które pojawią się po nim, są gwarancją na osiągnięcie założonego przez nas celu, czyli zwiększenie globalnej rocznej sprzedaży do 1,5 miliona samochodów, do 2018 roku. W najbliższych latach, średnio co roku będziemy prezentować nowy samochód.

Eckhard Scholz, członek zarządu Skody odpowiedzialny za rozwój technologiczny dodał: "Do tego studium stylistycznego podeszliśmy bardzo purystycznie – proste, ale zarazem robiące wrażenie powierzchnie, do tego silny, sportowy wygląd, komunikują bezpośredniość i młodzieńczy charakter. W dzisiejszych czasach wiele osób oczekuje jednoznacznych, minimalistycznych form - koncept MissionL dokładnie taki jest".

"Odsłaniając wygląd naszego nowego kompaktowego modelu, pokazujemy dokładnie kierunek, jakim będzie podążać nasza marka”, powiedział prezes zarządu Skody, prof. dr h.c. Winfried Vahland. “Podczas światowej premiery we Frankfurcie damy jednoznaczny sygnał, że Skoda dociska pedał gazu. W ciągu najbliższych dwóch-trzech lat co pół roku będziemy prezentować nowy samochód".

Poza intensywnymi działaniami na rynkach azjatyckich, marka w dalszym ciągu planuje skupić się na Europie i rodzimych Czechach. Poza Fabią i Octavią, główna fabryka Skody w Mladá Boleslav będzie produkować też trzeci model. Marka już teraz zwiększa wydajność swych linii produkcyjnych. Pod koniec roku 2012, Skoda rozpocznie również produkcję automatycznej, dwusprzęgłowej przekładni DQ200 w swojej fabryce w Vrchlabí.

"Rok po rozpoczęciu Strategii Wzrostu 2018 możemy powiedzieć, że obraliśmy właściwy kierunek", podsumował ostatnie dwanaście miesięcy prezes Vahland. "Położyliśmy silne fundamenty pod naszą produktową ofensywę. Poszerzenie gamy modelowej wchodzącej w skład naszego portfolio pomoże nam zwiększyć tempo wzrostu w nadchodzących latach".

Prezentacja Skody znajduje się w Hali nr 3, Stoisko A05. Konferencja prasowa zaplanowana jest na wtorek, 13 września 2011, na godz. 12.15.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI