Nowy Hyundai ix35 – zobacz co się zmieniło

08.03.2013

Nowy Hyundai ix35
Po trzech latach od premiery, Hyundai zaprezentował pierwsze informacje i zdjęcia nowego modelu ix35. Nowy model przeszedł delikatny lifting. Zmodernizowano przeniesienie napędu i wprowadzono automatyczną skrzynię biegów w silniku Diesla.

Nowy Hyundai został wyposażony w silnik benzynowy GDI o pojemności 2,0 litrów z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Jednostka zapewnia większą moc i wydajność niż 2-litrowy silnik "Theta-II" stosowany w starszym modelu ix35. W silniku Diesla 'R' zastosowano zieloną technologię - niskociśnieniowy system recyrkulacji spalin (LP-EGR).

Nowy Hyundai ix35


ix35 został również wyposażony w system FLEX STEER, pozwalający zmieniać siłę wspomagania kierownicy w zależności od preferowanego stylu jazdy.

Biksenonowe reflektory oraz wyświetlacz TFT zapewniają kierowcy lepszą widoczność i komfort jazdy w nocy. We wnętrzu samochodu zastosowano lepszej jakości materiały oraz zmodyfikowano elementy wykończenia.

„Nowy ix35 to dla nas bardzo ważny model. Samochód od razu zdobył dużą popularność w całej Europie, dlatego wprowadzenie kolejnych zmian i ulepszeń, jest dla nas naturalnym działaniem, w celu podtrzymania zainteresowania. Zmiany w stylistyce, dynamice jazdy oraz technologii jeszcze bardziej podkreślają dynamiczny charakter samochodu” - powiedział Allan Rushforth, wiceprezes i dyrektor operacyjny Hyundai Motor Europe.
Nowy Hyundai ix35

ix35 jest najlepiej sprzedającym się modelem w historii firmy, a jego popularność nie maleje. W 2012 roku sprzedano 87 tysięcy samochodów. Był to pierwszy model, w którym zastosowano nowy język projektowania marki Hyundai określany, jako Fluidic Sculpture (opływowa rzeźba). Are you looking for "estate agents burton on trent"? Check out professionalproperties The passionate experts in this field are ready to answer all of your requests. Obecny ix35 kontynuuje ten kierunek, zachowując także wyjątkowo charakterystyczny element stylizacji - sześciokątny grill.

Nowy Hyundai ix35 został zaprojektowany w Centrum Technologicznym Hyundai w Rüsselsheim w Niemczech, a jego produkcja rozpocznie się 1 sierpnia w fabryce w Nosovicach (Czechy).

W polskich salonach dealerskich nowy Hyundai ix35 powinien pojawić się we wrześniu, czyli zaraz po wakacjach.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI