Skoda Fabia: trzymilionowy sukces

06.05.2012

trzymilionowy egzemplarz Fabii
Skoda wyprodukowała właśnie trzymilionowy egzemplarz Fabii. Jubileuszowy samochód - biała Skoda Fabia GreenLine – zjechała z taśmy montażowej w głównej fabryce producenta w Mladá Boleslav. Wyjątkowo wydajna i przyjazna środowisku wersja Fabii trafi do klienta z Niemiec. Ten popularny kompaktowy samochód jest obecny na rynku od 1999 roku. Łącznie, Fabię pierwszej generacji nabyło 1 788 063 klientów, Fabię drugiej generacji kolejne 1 211 937 osób. Te liczby czynią z samochodu jeden z najbardziej udanych modeli wyprodukowanych przez Skoda.

Fabia GreenLine
W samym 2011 roku, dostawy Fabii do klientów z całego świata wzrosły o ponad 16 procent. "Skoda Fabia ma ogromny wkład w historię sukcesu naszej marki i odgrywa jedną z głównych ról w naszej Strategii Wzrostu 2018", podkreślił prezes zarządu Skody, prof. dr h.c. Winfried Vahland. Obecnie Skoda Fabia jest produkowana w Czechach, Chinach, Rosji i Indiach i jest sprzedawana w 103 krajach z całego świata.

Od 2007 roku, Skoda oferuje ten kompaktowy model również w przyjaznej środowisku wersji GreenLine. Dzięki technicznym innowacjom, takim, jak automatyczny system start-stop czy system odzyskiwania energii z hamowania, Skoda Fabia GreenLine spala zaledwie 3,4 l paliwa na 100 kilometrów. Nowoczesna jednostka diesla 1.2 TDI CR DPF / 75 KM emituje jedynie 89 g CO2 /km. Dostępna w dwóch wersjach nadwozia - hatchback i kombi, Skoda Fabia jest doskonałą bazą do produkcji atrakcyjnych modeli specjalnych.

Fabia Monte Carlo
Jednym z nich jest niezwykle udana, sportowa Fabia Monte Carlo, która na rynku pojawiła się w 2011 roku. Ponadto, rajdowa Fabia Super 2000 przyniosła Skodzie Motorsport zwycięstwo w Intercontinental Rally Challenge IRC w 2011 r. Fabia pierwszej generacji miała swoją premierę w 1999 roku i była produkowana przez osiem lat.

sportowa Fabia
Drugą generację tego kompaktowego samochodu zaprezentowano podczas Geneva Motor Show w 2007 roku. Sprzedaż ruszyła w kwietniu 2007 roku, początkowo tylko w wersji hatchback, później również z nadwoziem kombi. Na początku 2010 roku model w obu wersjach przeszedł rozległy lifting. W 2011 roku Fabia była drugim najczęściej wybieranym przez Polaków samochodem.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI