Samochody Skody z instalacją LPG

17.05.2012

Skoda z instalacją LPG
W związku ze stale rosnącymi cenami paliw, obserwowany jest trend wzrostu popularności samochodów wyposażonych w instalację LPG. Oferta ŠKODY wpisuje się w oczekiwania klientów – potwierdza to 85-procentowy wzrost sprzedaży samochodów z instalacją LPG w 2011 roku, w porównaniu do roku 2010.

Od połowy 2006 roku Skoda współpracuje z firmą Landi Renzo w zakresie zasilania LPG. Najpierw były to cykle szkoleń dla pracowników Autoryzowanych Zakładów Dealerskich, a sprzedaż samochodów z dedykowaną instalacją LPG wystartowała od początku 2007 roku. Na przestrzeni lat 2007-2011 zanotowano 300 - procentowy wzrost sprzedaży aut zasilanych LPG.
sprzedaż Skody z instalacją LPG

Styczeń br. był najlepszym miesiącem w historii sprzedaży samochodów zasilanych LPG. Poniższy wykres prezentuje wzrost sprzedaży samochodów wyposażonych w instalację LPG

Największą sprzedaż ŠKODY z instalacją LPG generuje nowa Octavia Tour, na pozostałych miejscach plasują się modele Octavia, Fabia i Roomster. Najlepiej sprzedającym się modelem jest obecnie Octavia Tour z silnikiem 1.6 MPI z instalacją LPG

W tej chwili na rynku dostępne są następujące jednostki napędowe z instalacją LPG: MPI 1.6 (dla Octavii), MPI 1.2 (dla Fabii), MPI 1.4 (dla Fabii i Octavii) oraz doładowana jednostka 1.4 TSI(dla Octavii).

Kupując instalację LPG ŠKODY, klient zyskuje 2-letnią gwarancję bez limitu kilometrów, dostosowaną do wymogów gwarancyjnych obowiązujących dla wszystkich modeli ŠKODY. Wszystkie instalację LPG Landi Renzo do samochodów ŠKODA są instalacjami dedykowanymi tzn. przygotowanymi do montażu w konkretnym modelu samochodu z określonym typem silnika.

Jacek Golimowski, Specjalista ds. Obsługi Klientów Zbiorowych zapytany o najbliższe plany ŠKODY dotyczące zasilana LPG, powiedział: "Silniki MPI pozostaną w ofercie na 2012 rok. W związku z wprowadzeniem na rynek dwóch nowych modeli, rozważana jest możliwość wprowadzenia w tych samochodach również zasilania LPG. W tej chwili trwają testy kolejnej generacji instalacji LPG przeznaczonych do silników TSI (firmy Omegas). Testy mają na celu obniżenie zużycia benzyny, szczególnie podczas pracy silnika na wolnych obrotach".

ŠKODA obecnie ma już 90 serwisów zajmujących się montażem i serwisem instalacji LPG.

2 komentarze:

ipolisa,  25 maja 2012 14:21  

Trudno się dziwić, że samochody z instalacją gazową cieszą się większą popularnością niż benzyniaki i diesle. Gaz jest i to się nie zmieni, więc po co przepłacać?

Jurek,  2 sierpnia 2012 07:43  

Ja tam jestem fanem diesla i nic nie poradzę, że do gaz mnie nie przzekonuje.

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI