Nowy Ford Fiesta już dostępny w Polskich salonach

22.02.2013


Nowy Ford Fiesta
Nowy Ford Fiesta przeszedł szereg zmian stylizacyjnych oraz technicznych. Z zewnątrz wyposażony został w nowe reflektory ze światłami do jazdy dziennej, potężniejszy optycznie zderzak z masywnym, trapezoidalnym grillem, natomiast z tyłu w światła zespolone. Wnętrze zostało odświeżone. Poprawiono jakość stosowanych materiałów oraz wprowadzono nowe wersje kolorystyczne.

„Najważniejszą innowacją nowego Forda Fiesta jest jednolitrowy silnik benzynowy EcoBoost , który waży niespełna 100 kg. Przy tym jest dynamiczny, a w nowym modelu dostępny w wersji 100 KM i 125 KM. Najważniejszy jest jednak fakt, że nie da się odczuć żadnych wibracji cechujących w przeszłości silniki mniejsze niż czterocylindrowe. Ponadto silnik zapewnia tyle mocy, co jego konwencjonalny odpowiednik o pojemności 1,6 litra i zużywa o 20 procent mniej benzyny. Wybór silników do najnowszej Fiesty jest bardzo bogaty - obejmuje pięć jednostek benzynowych (1.0 TiVCT, 1,0 EcoBoost, 1.25 i 1.4 Duratec, 1.6 Vi-VCT) oraz dwa turbo diesle (1.5 i 1.6 TDCi) współpracujące z manualną skrzynią biegów (5 lub 6-biegową) lub automatyczną, dwusprzęgłową przekładnią PowerShift. Samochód jest wyposażony w układ Start-Stop czy też w tryb pracy silnika EcoMode.” - mówi Kamil Dobrowolski Specjalista ds. Sprzedaży Samochodów w firmie Auto-Boss.
Nowy Ford Fiesta

Niewątpliwie mocnym punktem nowej Fiesty są elektroniczne systemy bezpieczeństwa za które Ford już zbiera nagrody - nagroda od Instytutu Euro NCAP za Emergency Assistance i MyKey. Tak więc, system Ford Sync z funkcją Emergency Assistance zapewni szybkie połączenie ze służbami ratunkowymi w razie wypadku drogowego. W tym modelu debiutuje również system tzw. inteligentnego kluczyka MyKey. System ten umożliwia poprawę bezpieczeństwa młodych kierowców poprzez kontrolę rodzicielską - właściciel pojazdu ma możliwość wprowadzenia ograniczeń prędkości, głośności zestawu audio oraz blokady wyłączenia systemów bezpieczeństwa.
Nowy Ford Fiesta

Nowy Ford Fiesta jest dostępny już w salonie, natomiast w Kolonii ruszyła produkcja drugiej wersji modelu Forda Fiesta ST. Napędzany jest on w Europie benzynowym silnikiem 1.6 EcoBoost, który pozwala na rozpędzenie samochodu do 100 km/h w czasie 6.9 sekundy, a jednostka napędowa posiada 182 KM mocy. Spalanie wynosi jedynie 5,9 l/100km, poziom emisji 138 gram CO2 na kilometr, a prędkość maksymalna to 220 km/h. Pojazd ma całkowicie nowy układ kierowniczy, oraz układ zawieszenia. Ponadto zmieniono część podzespołów układu hamulcowego. Dzięki systemowi kontroli trakcji pojazdu (TVC), poprawiającego stabilność na zakrętach oraz pracującego w trzech trybach układu elektronicznej kontroli stabilności (ESC), nowy model prowadzi się jeszcze pewniej i bardziej przewidywalnie.

„Stylistyka nowego Fiesta ST będzie oparta na wyrazistych kontrastach. Wyróżniającym elementem będą fotele Recaro - po raz pierwszy dostępne w standardzie oraz z trapezoidalnym grillem ze wzorem plastra miodu oraz masywnym tylnym dyfuzorem. Nowego Forda Fiesta ST wyposażono również w system inteligentnego kluczyka MyKey. Ponadto na pokładzie nowego modelu znajdzie się również aktywowany głosem samochodowy system komunikacji SYNC z funkcją Emergency Assistance.” – dodaje Kamil Dobrowolski Specjalista ds. Sprzedaży Samochodów w firmie Auto-Boss.

0 komentarze:

Prześlij komentarz