Kia pro_cee’d GT oraz cee’d GT na pierwszych zdjęciach

12.02.2013

Kia pro_cee’d GT
Kia ujawnia więcej szczegółów dotyczących modeli Kia pro_cee’d GT oraz cee’d GT, które 5 marca podczas salonu samochodowego w Genewie, będą miały swoje światowe premiery.

Kia cee’d GT
Kia cee’d GT

Zaprojektowane pod nadzorem prezesa oraz głównego projektanta Kia Motors, Petera Schreyer’a modele ceed GT oraz pro_cee’d GT prezentują odważną i sportową sylistykę. Na charakterystycznym dla marki Kia grillu „Tiger nose” wykonanym w fakturze plastra miodu, umieszczono logo GT.

Kia cee’d GT
Światła do jazdy dziennej rozmieszczono w formie kwadratu i wykonano w technologii LED. W przeprojektowanym tylnim zderzaku z dyfuzorem umieszczono podwójne rury wydechowe. W standardzie są 18-calowe felgi aluminiowe oraz czerwone zaciski hamulcowe.

Wewnątrz umieszczono sportowe fotele Recaro, aluminiowe nakładki na pedały oraz sportowe emblematy GT
Kia cee’d GT

Pod maskę modeli GT trafi oferowany w zestawie z sześciostopniową skrzynią manualną turbodoładowany silnik benzynowy GDI o mocy 204 KM (265 Nm), który pozwoli rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 7,9 sekundy.

Produkcja najnowszych członków rodziny cee’d rozpocznie się w fabryce na Słowacji w maju a pierwsze egzemplarze modeli GT trafią do salonów w połowie bieżącego roku.

0 komentarze:

Prześlij komentarz