Peter Schreyer prezesem Kia Motors Corporation

03.01.2013

Peter Schreyer
Peter Schreyer, pochodzący z Niemiec główny stylista koncernu Kia został mianowany prezesem Kia Motors Corportation. Tym samym, jest to pierwsza osoba spoza Korei, która objęła to stanowisko.

Nowa posada Schreyera jest odzwierciedleniem istotnej strategii przyszłego pozycjonowania koncernu Kia na światowych rynkach.

59-letni Schreyer opuścił koncern Volkswagen i dołączył do Kia w 2006 roku. Stylista odpowiedzialny jest transformację całej gamy modelowej Kia i nadanie koreańskim autom całkowicie nowego designu. Peter Schreyer wielokrotnie wyraził swoje zaangażowanie w dynamiczny rozwój firmy nadzorując wszystkie krajowe i międzynarodowe prace projektowe począwszy od pierwszej generacji Kia cee’d poprzez Soul, Venga, Sportage, Picanto, Rio a skończywszy na najnowszych modelach: Optima i Carens. To on jest pomysłodawcą charakterystycznego dla wszystkich samochodów Kia grilla „Tiger nose”.

Peter Schreyer jest żonaty i ma dwoje dzieci. Studiował w Niemczech oraz w Royal College of Art w Wielkiej Brytanii. Jego niezwykle kreatywna praca została doceniona licznymi krajowymi i międzynarodowymi nagrodami, włączając w to Design Award of the Federal Republic of Germany oraz prestiżowe „Red Dot Award” i „iF product design award”. Schreyer wyróżniony został także tytułem doktora honoris causa i kilkakrotnie otrzymał nagrodę German National Design Award.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI