Znalazłeś błąd w mapie? Zgłoś go

23.11.2012

Emapa
Emapa wprowadziła rozbudowany system zgłaszania poprawek. Dzięki temu każdy Użytkownik map łódzkiej Spółki może sam udoskonalać dane kartograficzne i na bieżąco monitorować ich wprowadzanie.
Prawdopodobnie i Ty korzystasz z tych mapEmapa jest najczęściej wybieranym przez producentów nawigacji dostawcą cyfrowej mapy Polski. Jej dane znaleźć można w takich rozwiązaniach jak NaviExpert, iGO, Mio, Navmax, Mireo, GoClever, AutoPilot czy PL Topo. Dostarcza również mapy do wielu portali internetowych, np. docelu.pl, jakdojade.pl, korkosfera.pl czy pkt.pl. Od niedawna Użytkownicy wszystkich tych (i wielu innych) aplikacji oraz serwisów mogą samodzielnie udoskonalać mapy, z których korzystają.

System zgłaszania poprawek w mapach Emapy dostępny jest na portalu Emapi.pl. Jest to serwis mapowy łódzkiej Spółki prezentujący jej aktualne dane kartograficzne (m.in. ciekawe warstwy mapy, jak mapa turystyczna, traffic, inwestycje drogowe) i technologię. Zgłoszona tam uwagi są weryfikowane przez dział kartografii, a następnie wprowadzane w kolejnej wersji map i udostępniane w rozwiązaniach korzystających z danych Emapy. Każdego roku odbywają się minimum 4 takie aktualizacje mapy Polski.

Jak to działa?

Chcąc zgłosić poprawkę do serwisu Emapi.pl należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na miejsce, w którym chcemy zgłosić poprawkę. Pojawi się menu kontekstowe, w którym wybieramy opcję „Zgłoś poprawkę”. Zgłaszać poprawki można anonimowo (bez wcześniejszej rejestracji), jak również po rejestracji i zalogowaniu się na swoje konto w serwisie. Ta druga opcja oferuje Użytkownikom dodatkowe możliwości związane z posiadaniem indywidualnego profilu, m.in. w postaci bieżącego dostępu do podglądu statusu zgłoszonych poprawek oraz ich bazy/archiwum. Każdy Użytkownik może w dowolnej chwili edytować lub usunąć swój profil.

Serwis mapowy Emapi.pl od samego początku jest dynamicznie rozwijany o szereg nowych funkcjonalności, takich jak: kamery online, traffic, trasy dla komunikacji miejskiej, inwestycje drogowe, mapa turystyczna, opcja pojazdu ciężarowego, moduł reklamowy czy nowa szata graficzna. Na bieżąco aktualizowanie są również wszystkie dane mapowe min. ostatnio oddany do użytku 85-kilometrowy odcinek autostrady A1 ze Strykowa do Kowala.
Emapa

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI