Zielony Miesiąc Toyoty

6.08.2012

Ważna jest każda kropla. Zapotrzebowanie świata na wodę podwaja się co 21 lat, szacuje Bank Światowy.
Tymczasem na Ziemi znajduje się mniej więcej tyle samo wody, ile było jej w czasie tworzenia się planety. Woda staje się coraz cenniejszym dobrem. W XXI wieku woda może być tym, czym dla wieku XX była ropa naftowa. Dlatego Toyota zwróciła uwagę na rosnące znaczenie wody.

Zielony miesiąc Toyoty jest elementem ogólnoświatowej akcji TMC Green Month Campaign, której początki sięgają roku 1973. Na Zielony Miesiąc wybrany został czerwiec, aby upamiętnić Międzynarodowy Dzień Ochrony Środowiska (5 czerwca) oraz Zielony Tydzień UE (22-25 maja 2012).

Więcej informacji na temat Zielonego Tygodnia 2012 znajdą Państwo na stronie www: http://ec.europa.eu/environment/greenweek/
W pliku do pobrania podpowiadamy proste i skuteczne metody w jakimi sposobami przyczynimy się do oszczędzania wody zarówno w naszych gospodarstwach domowych, jaki i miejscach pracy.

Czy wiesz że…

Do wyprodukowania czterech nowych opon potrzebne są 7842 l wody.

Litr oleju może zatruć do 2 mln litrów wody!

Do produkcji 1 l benzyny potrzebnych jest ok. 10 l wody.

Około 300 litrów wody potrzebnych jest do wyprodukowania 1 kg papieru.

Napraw cieknący kran! Jedna kropla na sekundę może przynieść straty 7600l rocznie.

9 litrów wody tracimy, gdy podczas mycia zębów nie zakręcamy wody.

Zmywając pełny zlew naczyń pod bieżącą wodą zużywamy co najmniej 50 l wody.

Jednouchwytowe baterie (łączne do ciepłej i zimnej wody) pozwalają na zaoszczędzenie do 25 proc. zużywanej wody.

Energia wodna stanowi dziś 19 % energii produkowanej na świecie. Jest wykorzystywana w ponad 150 krajach. 24 z tych krajów zaspokaja swoje zapotrzebowanie w 90% polegając na dostawach energii wodnej.

W okresie 100 lat, przeciętna cząsteczka wody 98 lat jest w oceanie, 20 miesięcy ma postać lodu, ok. 2 tygodnie przebywa w jeziorach i rzekach oraz mniej niż tydzień unosi się w atmosferze.

Woda nieustannie krąży w obiegu hydrologicznym Ziemi. Dinozaury piły kiedyś dokładnie te same molekuły, które mamy dzisiaj w naszych kranach. (Freshwater Society).

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI