Test stacji dokującej Dension

21.08.2012

Ford Focus
Na testy do naszej redakcji trafił  Car Dock firmy Dension. To sprytne urządzenie łączy w sobie kilka ciekawych funkcji ułatwiających korzystanie z telefonu podczas jazdy samochodem.

Po pierwsze jest to uchwyt pozwalający wygodnie zamocować smartfon w samochodzie. Można za pomocą przyssawki umieścić go na szybie lub przykleić na kokpicie w innym miejscu, jak kto lubi.

Uchwyt zasilany jest z samochodowej zapalniczki i poprzez złącze micro usb jednocześnie możemy ładować baterie.

Trzecią najciekawszą funkcją jest możliwość połączenia telefonu z samochodowym sprzętem audio. Możemy to zrobić na dwa sposoby: za pomocą złącza jack lub poprzez transmiter FM.
Car Dock Dension

Z racji tego, że fabryczny sprzęt grający w naszym redakcyjnym Fordzie nie posiada tego złącza, połączyliśmy się poprzez transmiter FM.

Instalacja i obsługa

Podłączenie stacji dokującej jest proste i zajmuje kilka minut. Uchwyt mocujemy na szybie za pomocą przyssawki i po ustawieniu go w odpowiedniej pozycji dokręcamy śrubą przez co jest on bardzo stabilny.

Po podłączeniu Car Docka do zasilania automatycznie włącza się moduł Bluetooth i możemy go już skonfigurować z smartfonem. Takie parowanie wykonujemy tylko raz, podając kod 8888. Przy kolejnym kontakcie urządzenia łączą się automatycznie gdy wsiadamy do auta.
Car Dock Dension

Następnie należy ustawić częstotliwość na jakiej będziemy się komunikowali z radiem samochodowym. W tym celu należy w radiu samochodowym wybrać częstotliwość na której nie nadaje żadna stacja i ją zapisać. Ja akurat ustawiłem 88,8 FM. W telefonie musimy wpisać ustawioną częstotliwość poprzedzoną trzema krzyżykami (w moim przypadku jest to ###0888 – oznacza to częstotliwość 88,8 MHz)
Car Dock Dension
Po takim skonfigurowaniu wyświetla się komunikat informujący, że Car Dock jest połączony.

Od teraz wszystkie dźwięki z telefonu są słyszane w samochodowym sprzęcie audio, włączając w to połączenia głosowe, komunikaty z nawigacji czy muzyka i filmy odtwarzane z telefonu.

Rozsuwane ramiona uchwytu mają taki zakres, że nie będzie problemu z zamocowaniem nawet większych smartfonów.

Car Dock Dension to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie posiadają samochodowego zestawu głośnomówiącego do telefonu. Jakość dźwięku jest bardzo dobra, więc spokojnie możemy również słuchać muzyki zapisanej w telefonie w formacie MP3.

Ogólnie uchwyt jest solidnie wykonany. Sztywne mocowanie sprawia, że nie ma problemów przy wybieraniu funkcji na dotykowym ekranie. No i najważniejsze. Od teraz będzie można rozmawiać przez telefon nie łamiąc przepisów ;)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI