Mazda pomaga dzieciom.

10.08.2011

Mazda Motor Poland przekazała Mazdę5 na potrzeby Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Pomoc dzieciom od dawna wpisuje się w działania Mazdy, również na polskim rynku. Organizacja imprez dla dzieci i wspieranie inicjatyw na ich rzecz, również z udziałem pracowników i sieci dealerskiej, oddaje założenia koncepcji Zoom-Zoom Mazdy. Zoom-Zoom to przyjemność z jazdy samochodem, ale również młodość ducha i odnalezienie radości z dzieciństwa. Tę radość czasami trudno wyrazić dzieciom z problemami zdrowotnymi, dlatego Mazda Motor Poland postanowiła przekazać Mazdę5 jednemu z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w kraju. Samochód uprzyjemni dzieciom przejazdy do szpitala i ułatwi logistykę warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka (CZD).

W imieniu CZD samochód odebrali: Paweł Trzciński, Kierownik Działu Komunikacji Społecznej i Wojciech Chmieliński, Kierownik Działu Transportu CZD.
„Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten gest. Centrum Zdrowia Dziecka ma ogromne potrzeby, jeżeli chodzi o przewożenie naszych małych pacjentów” – powiedział dr Paweł Trzciński. „Szczególnie zainteresowały nas udogodnienia dla najmłodszych pasażerów, którymi charakteryzuje się auto. Mazda na pewno nie będzie stała bezczynnie - wielu pacjentów przewozimy z domów na badania czy specjalistyczne zabiegi” – zapewnił.

Przekazany samochód został specjalnie oklejony. Inspiracją dla projektu było, między innymi, malowanie Mazdy5 farbami przez dzieci podczas Dnia Dziecka na Zamku Królewskim w Warszawie. Wtedy po raz pierwszy poinformowano o udostępnieniu Mazdy dla Centrum Zdrowia Dziecka, w którym trwa aktualnie duży remont finansowany przez Fundację TVN „nie jesteś sam”.

„Z radością przekazujemy Centrum Zdrowia Dziecka samochód naszej marki. Mam nadzieję, że zarówno dzieci, jak i pracownicy CZD będą zadowoleni, a nasz minivan sprawdzi się szczególnie w czasie remontu, kiedy potrzeby logistyczne są większe” – powiedziała Magdalena Węglewska, Dyrektor PR Mazda Motor Poland. „Jest to Mazda5 w wersji z silnikiem diesla o pojemności 1,6 l i mocy 115 KM; 7-miejscowa, z funkcjonalnym systemem foteli Karakuri i przesuwnymi drzwiami bocznymi. Mamy nadzieję, że Mazda5 będzie bardzo pomocna i funkcjonalna w codziennym użytkowaniu, a dzieci docenią jej komfort” – dodała.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI