Oryginalne Części Skody w 24 h

15.11.2011

Właśnie zakończył się pierwszy etap rozbudowy międzynarodowego centrum logistycznego przeznaczonego do obsługi zamówień i dostaw oryginalnych części i akcesoriów Skody. To część projektu, w ramach którego Skoda zainwestowała łącznie 800 milionów czeskich koron (32 mln EUR).

W drugim etapie powstanie zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. Inwestycja zostanie zakończona w 2012 roku. Dotychczasowe prace nad budową nowej hali trwały 11 miesięcy. Nowo otwarty terminal dostaw zajmuje powierzchnię 18 600 m², a cały obiekt przeznaczony do obsługi zamówień i dostaw oryginalnych części i akcesoriów Skody to łącznie 68 600 m² powierzchni.

Nowa hala została zaprojektowana w taki sposób, by część logistyczną móc w dalszym ciągu powiększać, zgodnie z zapotrzebowaniami.

Celem rozbudowy infrastruktury logistycznej, jest skrócenie czasu i poprawa jakości dostaw oryginalnych części. "W czasach intensywnego wzrostu poziomu sprzedaży samochodów Skoda, musimy dysponować wydajnymi ośrodkami, które obsłużą ten rynek, zwłaszcza w kontekście coraz większej liczby naszych modeli" powiedział Jürgen Stackmann, członek zarządu odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

W Centrum Części Skody, dostawy oryginalnych części i akcesoriów są przygotowywane i realizowane przez całą dobę. Pracuje nad tym na 3 zmiany ponad 500 pracowników z działów sprzedaży, realizacji, planowania, IT i logistyki. Średnio ponad 24 000 części dziennie jest tu rozdysponowywanych na ponad 100 rynków.

Dzięki sprawnej, nowoczesnej obsłudze, na rodzimym czeskim rynku dostawy są realizowane następnego dnia rano, a w pozostałych europejskich krajach – w ciągu 24 h.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI