Kolejny kurs L-Drivingu zakończony

07.12.2010

W listopadzie b. r. w Wągrowcu, w ośrodku rehabilitacyjno – wypoczynkowym "Wielspin", odbył się już piąty kurs nauki jazdy kategorii B dla niepełnosprawnych. Dziś 7 kursantów z tej grupy zdaje egzamin na prawo jazdy.

Dotychczas instruktorzy L-Drivingu ze Szkoły Auto przeszkolili ponad 40 osób. Zdawalność ośrodka to 84 %. Tak wysoki odsetek kursantów zdaje egzamin teoretyczno-praktyczny za pierwszym podejściem.

Szkolenia odbywają się na samochodach dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Są to Škody Fabia, w których dźwignie przyspieszenia i hamulca umiejscowione są blisko kierownicy. Dzięki temu, kursant może bez problemu dodawać gazu i hamować dłonią.

Ponadto, samochody udostępnione kursantom są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów oraz specjalną podpórkę, umożliwiającą swobodne wsiadanie i wysiadanie z pojazdu. Wszystkie te modyfikacje wprowadzono w celu maksymalnego ułatwienia prowadzenia pojazdu osobom z różnymi dysfunkcjami.

Kierownik ds. szkolenia L-Driving Szkoły Auto, Michał Cichosz, tak podsumował zakończony kurs: "Jazdy szkoleniowe najpierw odbywały się na terenie Wągrowca. Tutaj kursanci oswoili się z ruchem drogowym i nauczyli się prawidłowych nawyków za kierownicą. Kolejnym etapem były jazdy przeprowadzane na terenie Poznania, gdzie ruch drogowy jest bardziej intensywny i gdzie kursanci zdają egzamin na prawo jazdy."

"Osoby biorące udział w tego typu szkoleniach, wykazują się ogromnym entuzjazmem i niezwykłą chęcią zdobycia wymarzonego prawa jazdy. Ich postawa za kierownicą, jak i stosunek do samego kursu są wręcz wzorowe", dodał Michał Cichosz.

Instruktorzy Szkoły Auto posiadają uprawnienia instruktorów doskonalenia techniki jazdy. Są również instruktorami bezpiecznej jazdy ADAC Fahrsicherheitszentrum Berlin-Brandenburg, a także Eco driving Finland.

0 komentarze:

Prześlij komentarz