Nowa Kia Sorento - pierwsze zdjęcia

22.06.2012

Kia Sorento 2013
Kia opublikowała dziś zdjęcia nowego Sorento. Wchodzący do sprzedaży na rynkach światowych jesienią bieżącego roku nowy model cieszącego się wielkim powodzeniem SUVa Kia Sorento poszczycić się może wieloma udoskonaleniami.

Kia Sorento 2013
Najważniejsze z nich obejmują restyling estetyczny i funkcjonalny nadwozia, wydajniejsze jednostki napędowe o najniższym w tej klasie pojazdów zużyciu paliwa i emisji spalin, optymalizację charakterystyki jezdnej i prowadzenia, poszerzenie gamy wyposażenia komfortowego i bezpieczeństwa oraz nowy, odświeżony wystrój wnętrza.
Kia Sorento 2013 wnętrze

„Od czasu debiutu rynkowego w roku 2009 sprzedaż samochodów Kia Sorento drugiej generacji przekroczyła już w skali światowej 620.000 sztuk. Są one obecnie produkowane w Korei i USA, gdzie z liczbą 130.000 nowych nabywców uplasowały się w 2011 jako bestseller Kia już drugi rok z rzędu. Bardzo uważnie wsłuchiwaliśmy się w reakcje klientów, stąd też nowa Kia Sorento to ważny krok naprzód w międzynarodowej karierze tego pojazdu, a nie tylko zmiany typu kosmetycznego.” − komentuje Thomas Oh, wiceprezes Kia i dyrektor operacyjny (COO) International Business Division.
Kia Sorento 2013

Efektem pracy designerów nadwozia Kia jest nowy kształt reflektorów wraz ze światłami pozycyjnymi LED, nowa klapa tylna z lampami zespolonymi LED, nowe zderzaki (przedni z pionowymi lampami przeciwmgielnymi), więcej powierzchni lakierowanych w kolorze karoserii oraz rozszerzony wybór felg, w tym aluminiowych o większym rozmiarze 19 cali.
Kia Sorento 2013

Obok większych powierzchni wykonanych z materiałów miękkich w dotyku, wnętrze pięcio- lub siedmioosobowej kabiny zyska nowy zestaw wskaźników LCD i nową konsolę centralną z wyświetlaczem 7-calowym oraz − dla podkreślenia luksusowego charakteru modelu z przekładnią automatyczną − także nową konsolę podłogową z mieszkiem skórzanym selektora przełożeń o „wyprostowanym” skoku. Dostępna jest czarna lub beżowa, materiałowa lub skórzana tapicerka wnętrza, które rozświetlić może dodatkowo obszerne, panoramiczne okno dachowe (bez centralnej belki) z elektryczną blendą, oferowane w ramach wyposażenia opcjonalnego.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

ARCHIWUM WIADOMOŚCI