Škoda Auto na Moskiewskim Salonie Samochodowym

20.08.2010


Wkrótce rozpoczną się Targi Motoryzacyjne w Moskwie. Podczas trwającej od 25 do 29 sierpnia wystawy, marka Škoda zaprezentuje wszystkie modele produkowane przez rosyjską fabrykę w Kałudze.

Škoda Auto pokaże moskiewskiej publiczności swoje flagowe modele: Superba Combi, Fabię RS, Fabię po faceliftingu oraz rajdową Fabię S2000.

Fabia RS, najnowsza sportowa wersja Fabii, zadebiutuje na rosyjskim rynku z podwójnie doładowanym, czterocylindrowym silnikiem benzynowym 1,4 TSI. Choć jego pojemność wynosi tylko 1,4 l, ta zupełnie nowa jednostka oferuje moc aż 180 KM. Samochód maksymalnie rozpędza się do 224 km/h (226 km/h w wersji kombi) i przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,3 s (w obu wersjach).

Poza zmianami wprowadzonymi do sportowej Fabii RS, Škoda Auto zmodyfikowała także swój rajdowy model - Fabię S2000. Ze względu na nowe regulacje FIA, dotyczące samochodów startujących w kategorii S2000, Fabia S2000 została poszerzona do 1820 mm. Ponadto, przeprojektowano wloty powietrza i układ wydechowy - tak, by zapewnić jej jeszcze lepsze osiągi.

Prezentowany Rosjanom po raz pierwszy, Superb Combi będzie wyposażony w silnik benzynowy 2,0 TSI (200 KM) i najnowszej generacji sześciobiegową przekładnię automatyczną DSG.

Poza Superbem Combi i Fabią RS, w Rosji zadebiutuje również Fabia po faceliftingu, która dzięki nowej stylistyce zyskała teraz bardzo dynamiczny wygląd. Poza zmianami stylistycznymi, zastosowano również innowacje technologiczne, które dotyczą nowego portfolio silników. Obecnie model oferuje do wyboru sześć jednostek benzynowych i trzy silniki diesla o mocy od 70 KM do 105 KM.

0 komentarze:

Prześlij komentarz