Mazda MX-5 uznana w Wielkiej Brytanii za „Najlepszy samochód sportowy” w badaniu JD Power

14.06.2010

Zadowoleni użytkownicy ponownie uznali roadstera Mazda MX-5 za „Najlepszego w swojej klasie”
Wyniki lepsze niż sportowych modeli VW, Mercedesa i Audi
Roadster Coupe wyposażony jest w jeden z najszybciej składających się automatycznych dachów — składanie trwa tylko 12 sekund.

Mazda MX-5, najlepiej sprzedający się roadster na świecie, otrzymał kolejne wyróżnienie do swej kolekcji nagród, zyskując tytuł „Najlepszego samochodu sportowego” w ankiecie dotyczącej satysfakcji klientów z posiadanego samochodu, przeprowadzonej w 2010 roku na rynku brytyjskim przez JD Power.

W ankiecie wzięło udział ponad 17 000 posiadaczy aut z Wielkiej Brytanii. Właściciele klasycznych, dwumiejscowych samochodów sportowych Mazdy przyznali swoim pojazdom najwyższe noty za wygląd, zewnętrzną i wewnętrzną jakość wykonania, niezawodność, osiągi, koszty użytkowania, a także za obsługę dealerską.

Po podliczeniu głosów okazało się, że satysfakcja z użytkowania Mazdy MX-5 wyniosła 82,3 procent — bijąc wyniki luksusowych samochodów sportowych, takich jak Mercedes-Benz SLK, Audi TT oraz VW Eos. W ten sposób Mazda uzyskała zaszczytny tytuł „Najlepszego w swojej klasie”.

Mazda MX-5 nie po raz pierwszy uplasowała się na szczycie listy JD Power — zresztą samochód ten wielokrotnie uznawano za najlepszy w kategorii aut sportowych w wielu krajach na świecie. Właściciele nieprzerwanie od dwudziestu lat chwalą ten model za jego przystępną cenę, wytrzymałość oraz dostarczanie radości z jazdy. Także nagrody dla najlepszego samochodu to dla Mazdy MX-5 nic nowego — zdobyła ich już ponad 160. Na świecie już 870 000 osób posiada ten samochód — stał się on jednym z kultowych aut i ma wielu entuzjastów na każdym kontynencie.

Od chwili, gdy w 2006 roku wprowadzono na rynek wersję z automatycznie składanym dachem, model MX-5 zyskał jeszcze na popularności. W zeszłym roku jego udział w segmencie samochodów sportowych non-premium w Wielkiej Brytanii, ojczyźnie dwumiejscowych roadsterów, wyniósł 22%, zaś w całej Europie udział ten szacowano na
12 %, co oznaczało drugą lokatę.

„Do wyników badania JD Power przywiązuje się w Wielkiej Brytanii wielką wagę, ponieważ Brytyjczycy naprawdę szaleją na punkcie sportowych samochodów,” powiedział Jeff Guyton, prezes i dyrektor zarządzający Mazda Motor Europe. „Jednak wyniki te odzwierciedlają nie tylko to, jak bardzo kochają oni prowadzić swoje Mazdy MX-5. Pokazują też, jak praktyczny i łatwy w codziennym użytkowaniu jest nasz roadster. Łączy w sobie niskie koszty eksploatacji, legendarną niezawodność i dobre zaplecze serwisowe z frajdą prowadzenia sportowego kabrioletu. Nic dziwnego, że cały czas jest tak popularny”.

0 komentarze:

Prześlij komentarz