Juho Hänninen ze Škoda Motorsport wygrywa dramatyczny Rajd Sardynii

09.06.2010

Walczący o każdą sekundę, kierowcy startujący w Rajdzie Sardynii, zapewnili fanom emocjonujący spektakl. Zwycięzcami piątego w tym sezonie rajdu IRC zostali Juho Hänninen i Mikko Markkula ze Škoda Motorsport. Ich koledzy z drużyny, Jan Kopecký i Petr Starý do mety dotarli jako trzeci.

Na ostateczny wynik w dużej mierze miał wpływ pierwszy odcinek specjalny tego ekstremalnie trudnego, rozgrywanego na szutrowych trasach rajdu. Wielu faworytów “poległo” na tym odcinku, za sprawą problemów technicznych, przebitych opon czy wypadków, grzebiąc tym samym swoje szanse na doby wynik w ogólnej klasyfikacji. Wąska, kamienista i śliska trasa obfitowała w wiele dramatycznych sytuacji. Szczególnie jedną z nich kibice zapamiętają na długo, kiedy to po wypadku Guya Wilksa z teamu Škoda UK Motorsport, konieczne było przewiezienie rannego kierowcy helikopterem do szpitala.


Michal Hrabánek, Szef Škoda Motorsport powiedział: “Przede wszystkim, w imieniu całej naszej drużyny, życzę Guyowi Wilksowi ze Škoda UK Motorsport szybkiego powrotu do zdrowia, mamy nadzieję, że szybko do nas wróci. Jeśli zaś chodzi o wyniki, udało nam się odnieść trzecie z rzędu zwycięstwo, co oczywiście wszystkich w Škoda Motorsport niezmiernie cieszy. Przy tej okazji warto wspomnieć, że drużyna Škody w tym roku aż 12 razy stawała na podium, na 15 możliwych okazji, co mówi samo za siebie. Pamiętamy jednak, że walka o mistrzostwo trwa i każdy kolejny rajd będzie miał ogromny wpływ na wyniki końcowe.”

Kolejną imprezą w ramach IRC, w której Škoda Motorsport weźmie udział, będzie Rajd Ypres w Belgii, rozgrywany 24-26 czerwca. Po raz pierwszy załoga teamu Škoda Motorsport będzie jechać Nową Fabią Super 2000 po faceliftingu, która spełnia wymogi FIA dla kategorii Super 2000 (maksymalna dopuszczalna szerokość pojazdu to 1820 mm, o 20 mm więcej, niż do tej pory). Kolejną atrakcją będzie pojawienie się belgijskiej gwiazdy - kierowcy rajdowego Freddy’ego Loix’a, który przy wsparciu importera Škody z Belgii, poprowadzi fabrycznie przygotowaną Škodę Fabię Super 2000.

0 komentarze:

Prześlij komentarz