Yamaha Aerox Polini

04.12.2009


Yamaha Aerox pomalowana w barwy Polini i ztunigowana przez Polini zadebiutowała na torze w Viterbo we włoskiej edycji Polini Cup 2009 w klasie 70 Evolution Trophy.

Cylinder chłodzony cieczą wykonany ze samosmarującego żeliwa gwarantuje lepszą odporność mechaniczną i redukuje temperaturę pracy silnika, co eliminuje ewentualną możliwość utraty mocy. Jego średnica to 47mm. Cylinder posiada pięć kanałów plus jeden owalny kanał wydechowy. Diagram napełniania ma charakter „wyścigowy”. Tłok jest aluminiowy wykonany w technice die- cast z wysoką zawartością krzemu i posiada żeliwny pierścień pokryty chromem S10. Specjalny squish eliminuje wszelkie problemy ze spalaniem detonacyjnym i gwarantuje 100% odprowadzenie ciepła.Układ wydechowy to najsłynniejszy Polini for Race 2, który został stworzony z myślą o wyścigach, jednak od czasu kiedy posiada homologację idealnie nadaję się również do jazdy po drogach publicznych. Rura Polini for Race 2 posiada dwa profile komory rezonansowej: wewnętrzny i zewnętrzny. Profil zewnętrzny wykonany jest z dwóch specjalnych P04 stalowych skorup z niską zawartością węgla, na końcu komory jest zwężenie wzmocnione grubą warstwą specjalnego materiału. Tłumik wykonany został z lekkich stopów i podąża tą samą filozofią produkcji.

Aby osiągnąć wyższe osiągi i zoptymalizować moc przy każdych obrotach możesz zamontować wariator High Speed. Zawiera on rolki, sprężynę korektora momentu obrotowego i ślizg Evo. Nowy przeciwtalerz wariatora uformowany z lekkiego stopu metalu z wysoką zawartością krzemu jest produkowany z nowym pochyleniem powierzchni ślizgania się rolek. Ślizg Evo wykonany jest ze specjalnego samosmarującego materiału odpornego na zużycie. Pozwala on obracać się sprężynie korektora momentu obrotowego w sposób ciągły, eliminując tym samym stres skręcania sprężyny. Poprawia także ślizganie się i progresję talerzy na wale. Ten szczegół sprawia, że zmiana przełożeń w skuterze jest szybsza i bardziej płynna. Zajrzyj do katalogu Polini na www.polini.com i zwiększ osiągi Twojego skutera na miarę Yamahy Aerox z włoskiej edycji Polini Cup!

0 komentarze:

Prześlij komentarz