Intel inwestuje w badania i rozwój technologii samochodowej.

01.03.2012

Firma otwiera nowy ośrodek rozwoju produktów oraz rozszerza program Intel Labs Experience and Interaction Research
.

Intel Corporation zapowiedziała dziś kilka inwestycji i inicjatyw motoryzacyjnych, które mają przyspieszyć tempo innowacji i doprowadzić do powstania produktów zapewniających nowe wrażenia użytkownikom samochodów. Inwestycje obejmują nowy Ośrodek Innowacji i Rozwoju Produktów Samochodowych z siedzibą w Karlsruhe w Niemczech, rozszerzenie programu Intel Labs Interaction and Experience Research (IXR) na branżę samochodową, program współpracy z instytucjami akademickimi oraz powołanie funduszu Intel Capital Connected Car Investment Fund w wysokości 100 mln dol.

„W dzisiejszym mobilnym świecie osobiste przetwarzanie danych wpływa na każdy aspekt codziennego życia konsumentów: w domu, w biurze i na drodze — powiedział prezes i dyrektor generalny firmy Intel, Paul Otellini. — Poprzez rozszerzenie inicjatyw badawczych oraz inwestycji akademickich i kapitałowych, a także otwarcie Ośrodka Innowacji i Rozwoju Produktów Samochodowych, Intel stara się lepiej zrozumieć, jak ludzie wchodzą w interakcje z samochodami i jak innowacje Intela mogą przyczynić się do zwiększenia komfortu jazdy”.

  • Globalny Ośrodek Innowacji i Rozwoju Produktów Samochodowych przyspieszy tempo wprowadzania innowacji i opracowywania produktów na użytek samochodowych rozwiązań telematycznych i informacyjno-rozrywkowych
  • Nowy ośrodek w Karlsruhe jest najnowszym członkiem Intel Labs Europe, europejskiej sieci laboratoriów badawczo-rozwojowych.
  • Intel rozszerza zakres badań Intel Labs aby lepiej zbadać relacje między ludzkimi zachowaniami, samochodami a technologią oraz inwestuje w program współpracy z instytucjami akademickimi, który ma wspierać otwartą wymianę innowacyjnych idei
  • Intel Capital zapowiedział utworzenie funduszu Connected Car w wysokości 100 mln dol. skupionego na innowacjach w dziedzinie technologii samochodowej.
Ośrodek Innowacji i Rozwoju Produktów Samochodowych będzie globalnym centrum opracowywania produktów i technologii na użytek rozwiązań telematycznych i informacyjno-rozrywkowych w samochodach podłączonych do sieci. Ośrodek będzie optymalizował technologie Intela pod kątem aplikacji i usług, a także szukał nowych możliwości w dziedzinie integracji elektroniki użytkowej, optymalizacji wydajności oraz konstrukcji systemów.

Ośrodek w Karlsruhe w Niemczech znajduje się w pobliżu najlepszych politechnik oraz aktywnego środowiska producentów sprzętu i oprogramowania, którzy mają doświadczenie w dziedzinie technologii samochodowej. Obiekt dysponuje unikatowym, chronionym parkiem samochodowym, który umożliwia lokalne instalowanie, testowanie i demonstrowanie osiągnięć. Ponadto jest wyposażony w najnowocześniejsze oprzyrządowanie, liczne anteny oferujące sygnał satelitarny, telewizyjny, cyfrowy i GPS do prac rozwojowych i testów, a także infrastrukturę obliczeniową światowej klasy.
Nowy obiekt w Karlsruhe jest częścią działu Intel Automotive Solutions w ramach Intel Architecture Group oraz najnowszym członkiem europejskiej sieci badawczo-rozwojowej Intel Labs Europe, która obecnie składa się z 27 ośrodków i zatrudnia ponad 1500 specjalistów.

Intel ogłosił też plany kompleksowego programu akademickiego obejmującego kluczowe i praktyczne badania, opracowywanie programów nauczania oraz staże, które mają wspierać wymianę innowacyjnych idei między środowiskami naukowymi, Intelem a branżą samochodową. Program będzie realizowany przez ośrodek w Karlsruhe i wykorzysta rozległą europejską sieć badawczo-rozwojową Intela, która łączy naukowców, deweloperów i laboratoria badawcze.

Badania nad interakcjami w pojazdach

Dzięki rozszerzeniu programu Intel Labs Interaction and Experience Research firma Intel i jej klienci zyskają cenny wgląd we wrażenia użytkowników pojazdów. Intel zamierza wykorzystać tę wiedzę podczas opracowywania rozwiązań technologicznych na użytek samochodów i infrastruktury transportowej, które sprawią, że prowadzenie pojazdu stanie się bardziej komfortowe, intuicyjne i bezpieczne. Intel bada na przykład nowe sposoby wykorzystania internetu, czujników oraz technologii świadomej kontekstu w celu ustalenia, jakie informacje i w jaki sposób należy prezentować kierowcom oraz pasażerom, aby ograniczyć złożone interakcje podczas jazdy.

Intel Capital tworzy fundusz Connected Car w wysokości 100 mln dol.
Dziś Intel Capital jako pierwsza globalna organizacja inwestująca w nowe technologie ogłosił powołanie funduszu skupionego na wspieraniu innowacji w technologii samochodowej. Fundusz Intel Capital Connected Car ma umożliwić łączenie samochodów z urządzeniami elektroniki użytkowej oraz wspomagać rozwój nowych aplikacji samochodowych, usług oraz zróżnicowanych wrażeń użytkownika w oparciu o technologie Intela. W ciągu następnych 5 lat Intel Capital będzie inwestować w firmy specjalizujące się w sprzęcie, oprogramowaniu oraz usługach i opracowujące najnowocześniejsze technologie oraz platformy, które uzupełniają inicjatywy Intela na rzecz branży samochodowej.

0 komentarze:

Prześlij komentarz