Próba pobicia rekordu Guinnessa 18 września 2010 r. w Essen

15.09.2010

Prognoza – zarejestrowanych 600 Mazd MX-5 – całkowicie wyczerpana liczba miejsc dla uczestników. Dla widzów i uczestników bogaty program z konkursami.

Trwa odliczanie. 18 września 2010 r. będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie: próba pobicia rekordu świata przez Mazdę MX-5. Rozpocznie się ona na terenie kopalni Zollverein w Essen, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Legendarny roadster ma być ponownie wpisany do Księgi rekordów Guinnessa. Celem przedsięwzięcia jest utworzenie największej w historii jadącej kolumny Mazd MX-5, a tym samym pobicie rekordu ustanowionego w Nowej Zelandii (249 samochodów). Przewaga nowego przedsięwzięcia ma być ogromna, bowiem swój udział w próbie zapowiedziało aż 600 właścicieli Mazd MX-5 trzech generacji. Z przyczyn formalnych i technicznych jest to maksymalna liczba pojazdów, jakie mogą wziąć udział w biciu rekordu, dlatego odrzucono wiele dalszych zgłoszeń.

W próbie pobicia rekordu uczestniczyć będą przedstawiciele 16 krajów, przy czym większość samochodów uczestniczących w paradzie pochodzi z Niemiec. Liczne reprezentacje przybędą jednak również z krajów sąsiednich, między innymi z Austrii, Szwajcarii, Belgii, Luksemburga, Holandii, Francji, Polski (ponad 20 Mazd MX-5) i Czech. Do Essen przybędą także miłośnicy Mazdy MX-5 z Włoch, Hiszpanii, Portugalii i Rosji – część z nich własnymi samochodami.

Wszyscy fani MX-5, którzy nie będą mogli wziąć aktywnego udziału w paradzie, zostaną serdecznie powitani jako widzowie, oczywiście wstęp dla nich będzie bezpłatny. Ponieważ liczba miejsc parkingowych kopalni Zollverein jest mocno ograniczona, w dniu imprezy Mazda zagwarantuje bezpłatny parking z transportem autobusami w godzinach 10 – 24 (Revierpark Nienhausen, Feldmarkstraße 201, 45883 Gelsenkirchen).

Oficjalna próba pobicia rekordu Guinnessa rozpocznie się o godzinie 17:30 na trasie o długości 3,2 kilometra znajdującej się na terenie kopalni Zollverein. Wezmą w niej udział wszystkie zgłoszone samochody, a oficjalni przedstawiciele GuinnessTM będą nadzorować przestrzeganie reguł niezbędnych dla uznania rekordu. Następnie rozpocznie się wielkie przyjęcie, podczas którego z pewnością nie zabraknie powodów do świętowania.

Podczas całodniowej imprezy dla widzów i uczestników przygotowano bogaty program rozrywkowy, który będzie realizowany w godzinach 9:00 – 23:00. Na głównej scenie odbędą się koncerty muzyczne na żywo oraz liczne konkursy: wyłonieni zostaną zwycięzcy w konkurencjach: „MX-5 z najdalszego miejsca”, „auto o największym przebiegu”, „ najstarsza MX-5” oraz naturalnie „najpiękniejszy egzemplarz MX-5”. Na uczestników konkursów czekają atrakcyjne nagrody. Dodatkowo zaprezentowana zostanie Mazda MX-5 najlepiej oceniona w konkursie fotograficznym zorganizowanym na portalu społecznościowym Facebook.

Z okazji jubileuszu 90-lecia marki Mazda do Essen trafią również liczne historyczne modele. Wezmą one udział w „Kultowej paradzie Mazdy”, a wśród nich R360 Coupé, pierwszy samochód osobowy Mazdy, a także Mazda Cosmo Sport, pierwszy seryjny model z silnikiem Wankla.

0 komentarze:

Prześlij komentarz